Про шкідливий вплив куріння
лікар-хірург — Сєдих В.П.
Напевно, сьогодні вже кожна дитина прекрасно знає, що курити – це погано і шкідливо. Завдяки цілеспрямованій і масштабній антитютюновій компанії, курців у світі стає все менше. Але все-таки залишається величезна кількість людей, які розуміють і продовжують власну смертельну звичку і не бажають з нею розлучатися.
Справа в тому, що куріння – ворог підступний. Приходячи до людини під виглядом друга, який у важкі хвилини може підтримати, подарувати розслаблення і заспокоєння, сигарета міцно обґрунтовується у свідомості людини й починає господарювати в організмі. Про шкоду куріння на організм людини написано чимало. Давайте коротко нагадаємо про те зло, яке приносить з собою сигарета.
Доведено, що наявність саме психологічної залежності безпосередньо впливає на неможливість швидкого розставання з пристрастю. Не дарма кажуть, що людина – раб своїх звичок.
Люди, які починають свій день з сигаретки і продовжують активно смолити протягом усього дня, навіть не здогадуються яка величезна кількість канцерогенів вони «запускають» у власний організм. Лікарями встановлено і доведено, що викурюючи близько 15-20 сигарет курець «поповнює» запаси свого фізичного потенціалу на:
- 40-45 мг аміаку;
- 120-130 мг нікотину;
- 0,5—0,6 л чадного газу;
- 0,5—2 мг синильної кислоти.
Додайте сюди величезний перелік з більш ніж 400 найменувань канцерогенних речовин, і ви зможете самостійно оцінити шкоду тютюну на організм людини. Враховуючи, що канцерогенні сполуки мають потужну здатність відкладатися в надрах людського тіла. Де вони постійно і цілеспрямовано руйнують роботу внутрішніх органів, безжально руйнуючи здоров’я.
Розглянемо яку шкоду приносить паління нашому здоров’ю
Серцево-судинна система
Через потрапляння в організм тютюнового диму блокується гемоглобін крові. Таким чином , можливе різке порушення доставки кисню до серцевого м’яза. Також через куріння підвищується кров’яний тиск і серцю доводиться працювати з більшим навантаженням.
За спостереженнями лікарів, якщо людина курить, то у неї в 4-5 разів зростає ризик виникнення інфаркту міокарда. Таке можливо через збільшення рівня холестерину в крові. В артеріях відкладаються жири, і виникає їх закупорка.
Гортань
Під час тривалого куріння пошкоджуються внутрішні клітини гортані, що призводить до раку цього органу.
Легені
У курців частіше, ніж в інших людей, розвивається рак легень. Якщо говорити мовою статистики, то приблизно в 90 % появи пухлини людина довго курила. Виникнення хвороби пов’язують з кількістю викурених в день сигарет, кількості вдихуваного тютюнового диму, а також концентрацією канцерогенних смол та нікотину в сигаретах. Серед симптомів, на які слід звернути увагу – постійний кашель, кровохаркання, повторні пневмонія, бронхіт або біль у грудях. Також куріння протягом довгого часу призводить до легеневого бронхіту і легеневої емфіземи.
Шлунок
Під час куріння стимулюється секреція соляної кислоти в шлунку. Вона роз’їдає захисний шар цього органу і сприяє виникненню шлункової виразки (язва желудка). Що найнеприємніше, лікувати виразку дуже важко, якщо попередньо не кинути палити. Шкідлива звичка уповільнює загоєння виразок і сприяє їх повторному виникненню. Все це легко може перерости в рак шлунка.
Статева система
Якщо ви курите, то вже скоро у вас різко знизиться здатність до дітонародження. Тютюнова отрута руйнує дозріваючі і повноцінні клітини в організмі і знижує рівень статевих гормонів. При цьому, враховуйте, що куріння знижує можливість мати дітей, як у чоловіків, так і у жінок. Більшість курців замислюються про шкоду куріння лише у разі виникнення хвороб. Але якщо кинути шкідливу звичку вже сьогодні, багато проблем зі здоров’ям вдасться запобігти.
Куріння — соціальне лихо! А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Тож ліпше не починати!