Skip to main content

Мобільна паліативна медична допомога в КНП «Міська поліклініка №21» ХМР

Безоплатна кваліфікована паліативна медична допомога спрямована на підтримку життєдіяльності пацієнтів з невиліковними захворюваннями та підтримку членів їх родин. Її потребують пацієнти, які в міру прогресування хвороби поступово втрачають можливість самообслуговування та не можуть обійтися без сторонньої допомоги. Тож тепер у них є можливість отримати медичну допомогу за місцем проживання.

Наші фахівці – лікарі, медичні сестри – проводять виїзди до пацієнтів, у ході яких проводиться їх комплексний огляд  з метою оцінки стану, складаються індивідуальні плани спостереження за хворими, робляться необхідні призначення.

У подальшому ці пацієнти продовжують знаходитися під наглядом сімейного лікаря, лікаря-терапевта, з яким мають підписану декларацію на надання первинної медичної допомоги. Крім того, за необхідності вони отримують консультації вузьких спеціалістів – уролога, гінеколога, хірурга, невропатолога, офтальмолога. Дуже важливою складовою є відвідування пацієнтів медичними сестрами для проведення призначених маніпуляцій, а також робота психолога з самим пацієнтами та членами їх родин.

       Як скористатися послугами  мобільної паліативної медичної допомоги поліклініки №21

При наявності у пацієнта захворювань, що не піддаються лікуванню, супроводжуються хронічним больовим синдромом та суттєвими обмеженнями життєдіяльності, або людини, яка забезпечує догляд за ним, звертається до лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги поліклініки, з яким підписано декларацію, лікар – виписує направлення. Це і є підстава для надання паліативної медичної допомоги фахівцями закладу.

Яка саме паліативна медична допомога може надаватися пацієнтам 

  • огляд хворого на дому з загальною оцінкою стану;
  • надання консультацій лікарів-фахівців;
  • призначення симптоматичного лікування для полегшення стану та за потреби – знеболюючих засобів;
  • за потреби звернення до територіального Центру соціального обслуговування населення для отримання соціальної послуги «паліативний догляд»;
  • за необхідності – скерування до спеціалізованого стаціонарного відділення (за згодою пацієнта та направленням лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги) та до хоспісу.
  • забір матеріалів для проведення досліджень у клінічно-діагностичній лабораторії поліклініки;
  • зняття електрокардіограми;
  • проведення внутрішньом’язових та внутрішньовенних ін’єкцій (крапельниць);
  • установка катетера, промивання катетера сечі;
  • обробка пролежнів, трофічних ран;
  • навчання родичів прийомам догляду за важкохворою людиною.

З усіх питань надання паліативної медичної допомоги медичними працівниками поліклініки №21 звертайтеся до лікарів первинної ланки 

Перейти до вмісту