Skip to main content

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози встановлений в Україні «з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми» згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози» від 17 січня 2005 р. № 42/2005. Проводиться щорічно 20 жовтня.

Рожева стрічка – інтернаціональний символ, який використовується організаціями та приватними особами, які підтримують програму боротьби проти раку молочної залози. Вперше вона була введена «Організацією боротьби із раком молочної залози ім. С’юзан Г. Комен». У 1991 році члени організації роздавали рожеві стрічки всім учасникам «Пробігу за зцілення». Чому стрічка саме такого кольору? Тому що рожевий – колір життя, краси та здоров’я, символізує все те, що протилежне раку.

Рак молочної залози (РМЗ) – одна з найважливіших проблем сучасної медицини. Щорічно в світі діагностується близько мільйона нових випадків цього захворювання, 15000 з них – в нашій країні. За даними ВООЗ, вік 30 % жінок, які померли від РМЗ, становив менше 45 років. У світі (як і в Україні) РМЗ займає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок. Серед причин смерті від новоутворень – знаходиться на другому місці.

Найбільша захворюваність відмічається в США та країнах Західної Європи, досягаючи 30% всіх нових випадків раку у жінок. В цілому, рівень захворюваності на РМЗ за останні 20 років зріс на 30% і щорічний приріст складає 1-2% на рік. Однак, смертність при цьому не збільшується завдяки покращенню діагностики та методів лікування.

В Україні кожні 35 хвилин 1 жінці ставлять діагноз – РМЗ і щогодини 1 пацієнтка помирає від цієї хвороби. Кожна жінка, яка захворіла на РМЗ в середньому втрачає 17 – 18 років життя, більше 30% хворих знаходяться у віці 30-54 років. В 79% дана патологія була виявлена при проведенні профілактичних оглядів.

На жаль, щорічно близько 20% нових випадків РМЗ реєструються на пізніх стадіях через невчасне звернення жінок до спеціалістів.

Перейти до вмісту