29 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань
Міжнародний день хворих рідкісними захворюваннями відзначається з ініціативи європейської організації з вивчення рідкісних хвороб «EURORDIS». Для цього і день обраний незвичайний – 29 лютого. Вибір саме цієї дати не випадковий – 29-й день лютого буває раз на чотири роки, що само по собі символізує концепцію рідкості. Метою цього дня є привернення уваги до проблем хворих рідкісними захворюваннями, підвищення обізнаності про них та їх вплив на життя людей.
Найбільш рідкісні хвороби
Віспа
Остання людина, що став жертвою цього небезпечного захворювання помер в 1978 р., заразившись нею від досвідченого зразка. Після цього не було зареєстровано жодного випадку захворювання.
Чума і холера
Вважаються не тільки найрідкіснішими, але і найдавнішими хворобами. Перша згадка про ці хвороби історики знаходять у Старому Завіті.
Слоняча хвороба (елефантіаз)
Хвороба викликають паразитичні черв’яки, які передаються через укуси москітів. Вони оселяються у лімфатичних вузлах людини і перешкоджають нормальному току лімфи. В результаті, хворі органи розпухають до величезних розмірів, зазвичай ця хвороба вражає ноги.
Спастичний псевдосклероз
Більше відомий як “коров’ячий сказ”. Зараження відбувається через м’ясо тварини, веде до смертельного результату.
Прогерія
Передчасне старіння організму, яке призводить до ранньої смерті людини. Всі внутрішні і зовнішні зміни не відповідають календарному віку хворого, 7-8-річна дитина виглядає як 80-річний старий.
Синдром перевертня (гіпертрихоз)
Хвороба характеризується підвищеним зростанням волосся, причому на всіх ділянках тіла. Спровокувати її може онкологічне захворювання, нервове захворювання, ендокринне розлад і т.д.
Аллотріфагія
Вчені пов’язують її прояви з нестачею в організмі потрібних мікроелементів. У хворих людей спостерігається патологічне бажання вживати в їжу неїстівні речі: папір, землю, вугілля та ін
Синдром синьої шкіри (акантокератодермія)
У людей ця хвороба спостерігається рідко, її симптоми виражаються в посиніння шкірних покривів.
Синдром вампіра
Тіло хворого не виносить прямого попадання сонячних променів. Після контакту з сонцем на шкірі у людини залишаються пухирі й опіки.
Синдром Аліси в Країні Чудес (мікропсія)
При цьому захворюванні людина сприймає речі менше, ніж вони є насправді. Зазвичай це відбувається після черепно-мозкових травм.